دومین گردهمایی اعضای تیم کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، با حضور دکتر غلامحسین حیدری رئیس واحد رودهن و معاونین، کفاش دبیر هیأت کوهنوردی استان تهران و اعضای تیم کوهنوردی این واحد دانشگاهی در محل سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"؛دکتر غلامحسین حیدری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن ضمن خیر مقدم و تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی اظهار داشت:حق این است در یک مقطع کوتاه بزرگداشتی از یاد و خاطره شهدا که عزت و سربلندی به میهن عزیزمان با ایثارگری در زمینه های مختلف اهداء نمودند ، داشته باشیم تا خود گذشتگی شهدا وایثارگران را به نسل سوم انقلاب انتقال دهیم.


وی ادامه داد: در 300سال اخیر حدود 9جنگ مهم در ایران رخ داده است ودر تمام جنگ ها بخشی از کشور ما از دست رفته یا تعهدات استعماری بر ایران تحمیل شده است به استثناء جنگ 8سال دفاع مقدس که یک وجب از خاک مقدس ما در اختیار دشمن قرار نگرفته است.


دکتر حیدری افزود :در ایام پیروزی انقلاب اسلامی حدود 73000شهید خونشان تقدیم انقلاب شد و در دوران 8سال دفاع مقدس حدود 216000شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی و در هر ثانیه شهیدی به خاک می غلطید .


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در زمینه کوه وکوهنوردی گفت:در تمام دنیا عظمت وایستادگی و کوه از آن نمادهاست وزندگی بشر از ابتدای تولد و آینده از کوه و کوهنوردی سرچشمه می گیرد و کوه قداست خودش را دارد، زندگی پیامبران الهی اکثرأ در دامنه کوه ها بویژه برای خودسازی و عبادت و امنیت در دامنه کوه ها بوده است و زندگی بشر در طول تاریخ برای سکنی گزیدن در دامنه کوه ها شکل گرفته است و شاید در بین ورزش ها بهترین ورزش کوهنوردی باشد که از طبیعت الهی الهام می گیرد ، این عظمت کوه و طبیعت به انسان نیرو ونشاط می دهد.


وی در پایان بیان داشت: حضرت امام (ره) فرمودند نظام دو توقع از ما دارد که یکی وظیفه ای را که بر عهده داریم به نحو احسن انجام دهیم و دوم از خود سازی غافل نشویم.


در این مراسم کفاش دبیر هیات کوهنوردی استان تهران اظهار داشت: بیشترین کوهنورد را ما در تهران و در شهرستان ها ی اطراف تهران در دماوند و رودهن داریم،بویژه هیات کوهنوردی رودهن و دانشگاه فعال است و با صعود هایی که در چند سال اخیر در داخل و خارج کشور داشته است نشانگر فعالیت تیم کوهنوردی دانشگاه و حمایت دانشگاه از ورزشکاران به ویژه تیم کوهنوردی می باشد.


وی افزود:هدف از کوهنوردی صعود برون مرزی نیست،ملاک توانایی و قدرت جسمی و روحی و فعالیت روزانه مردم است و در این زمینه کلاس های آموزشی تئوری و عملی برای ارتقا تیم های کوهنوردی گذاشته ایم.


در ادامه صالح نیا رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه در زمینه فعالیت های ورزشی دانشگاه تصریح کرد: استادان ، کارکنان و دانشجویان در زمینه های مختلف ورزشی فعال هستند و رتبه های خوبی تا کنون گرفته اند به ویژه تیم فوتبال کارکنان امسال مقام اول کشوری و تیم کوهنوردی دانشگاه اخیرا موفق شد قله آرارات ترکیه را فتح نماید.


این جلسه با اهدا حکم قهرمانی فتح قله آرارات خاتمه یافت.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 8 مهر 1388    | توسط: گروه کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن    | طبقه بندی: سمینارها و همایش ها، صعود به آرارات،     |
نظرات()