به گزارش خبرنگار آنا بهرام صالح نیا رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه رودهن گفت: با صعود تیم کوه نوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن و آموزشکده سما این واحد دانشگاهی به ارتفاعات آرارات ، اداره تربیت بدنی واحد رودهن به اولین فتوحات بین المللی خود دست یافت.


وی افزود : در این صعود که با شعار اندیشه نیک، گفتار نیک و کردار نیک انجام گرفت پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی بر فراز قله آرارات به اهتزاز در آمد.


آقای صالح نیا هدف از این صعود را گسترش فرهنگ دوستی و گسترانیدن پیام ها و آموزه های اندیشه ، گفتار و رفتار نیک برشمرد و اظهار داشت: این صعود به مدت 2 روز و یک شب به طول انجامید.


وی ادامه داد: حرکت تیم کوه نوردی دانشگاه رودهن در تاریخ 20 مرداد ماه سال جاری از یال باختری (غربی) کوه آرارات صورت گرفت که سرانجام با همراهی 35 تن دیگر از هموطنان و به سرپرستی اولیایی به بلند های آرارات دست یافتند.
رئیس اداره تربیت بدنی رودهن بیان داشت: عظیم امجدی ،علی براری، محمد رضا همتی ، شهرام حسین آقایی ،شعبان دیو سالار و حسین مهر آبادی از اعضای تشکیل دهنده تیم کوه نوردی واحد رودهن وآموزشکده سما رودهن بودند که مربی گری این تیم برعهده این جانب بود.


وی در خصوص تمرینات صورت گرفته برای این صعود اظهار داشت : اعضای تیم کوه نوردی واحد رودهن پیش از این در تمرینات مرتب و سازمان یافته جهت آماده سازی خود در این صعود ، بارها به ارتفاعات قله دماوند و آزادکوه دست یافته بودند.
صالح نیا گفت: با وجود اینکه ارتفاع قله آرارات 5139 متر می باشد اما در مقابل با قله دماوند با دشواری هایی روبرواست که حضور ماشین تا ارتفاع 1500 متری این قله یکی از آن میباشد و این در حالی است که خودرو تا ارتفاع 3000 متری قله دماوند میتواند برود.


وی گفت: تیم کوه نوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن و آموزشکده سما با موفقیت به واحد دانشگاهی خود بازگشت که با استقبال مسئولین و اساتید دانشگاهی و دانشجویان روبروشد.


رئیس اداره تربیت بدنی واحد رودهن در پایان گفته های خود از توجه خاص رئیس دانشگاه و مسئولین آن به امر ورزش تشکر و قدردانی نمود و گفت: دیدگاه مثبت رئیس واحد رودهن همچنین معاونین این واحد دانشگاهی زمینه های خوبی را برای پیشرفت ورزش این واحد دانشگاهی ایجاد میکند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 مرداد 1388    | توسط: گروه کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن    | طبقه بندی: کوهپیمایی، صعود به آرارات،     |
نظرات()